İsrail'e Eurovision'da ikinci kez red! İsrail'e Eurovision'da ikinci kez red!

Efsanevi Alman müzik grubu Can'ın öncüsü Japon müzisyen Damo Suzuki, 74 yaşında hayatını kaybetti.

Can'ın Instagram hesabından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi: "Muhteşem dostumuz Damo Suzuki'nin 9 Şubat 2024 Cuma günü vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle duyurmak zorundayız. Onun sınırsız yaratıcı enerjisi dünya çapında birçok insanı etkiledi. Damo'nun nazik ruhunu ve gülümsemesini sonsuza kadar özleyeceğiz."

33 YAŞINDA KANSER TEŞHİSİ KONULDU

Sözcü Haber'in haberine göre, 2022 tarihli bir belgeselde ilk kez 33 yaşında kanser teşhisi konulan Suzuki'ye 2014 yılında kolon kanseri teşhisi konulmuş ve hayatta kalma şansının yüzde 10 olduğu açıklanmıştı.

Ancak 2022 yılında Suzuki, sağlık sorunlarına rağmen iyimser kaldığını açıkladı. O dönemde Guardian gazetesine şunları söylemişti: “Her şey yolunda. Ben iyimserim ve eğer olumlu düşünceleriniz varsa her şey yoluna girecek."

Can'dan ayrıldıktan sonra Suzuki on yıl boyunca müzik yapmayı bıraktı. Ancak şarkıcı sonunda müziğe geri döndü ve hatta şunları söyledi: "Geçmişi düşünmek umurumda değil çünkü onu değiştiremem. Şimdiki zamanda vakit geçirmeyi seviyorum çünkü orada yeni bir şeyler yaratabilirim ama bunu geçmişte yapamam."

Suzuki ayrıca sürekli yenilik arayışında olduğunu da belirterek, "Aynı parçayı tekrar tekrar çalmayı sevmiyorum. Tekrarlar sıkıcı." Her performans benzersiz bir deneyim olmalıdır."

Kaynak: karar