Erzincan'da kurda işkence yapan adama gözaltı kararı! Erzincan'da kurda işkence yapan adama gözaltı kararı!

Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda Şırnak, Diyarbakır, Siirt ve Hakkari'den Jandarma Özel Harekât (JÖH), komando ve güvenlik görevlilerinden oluşan 107 ekip katıldı. 1.445 Jandarma personelinin katılımıyla J-SİHA ve ATAK Helikopterlerinin desteğiyle “BOZDOĞAN-19” operasyonu gerçekleştirildi.

Şırnak merkez, Uludere, Silopi, Lice, Eruh ilçesi kırsalı ve Yüksekova kırsalında gerçekleştirilen BOZDOĞAN-19 operasyonunda, 19 roketatar mühimmatı, 16 roketatar yakıt fişeği, makineli tüfek, 10 el bombası, el yapımı patlayıcılar ve 105 pil bloğu. El yapımı patlayıcıların hazırlanmasında kullanılan 3 adet fünye, 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 444 adet mühimmat, 4 adet boru ve 84 adet bataryanın yanı sıra çok sayıda organizasyonel doküman, mutfak, sıhhi ve barınma malzemesi ele geçirildi.

Teröristlerin kırsal bölgelerdeki kışlık tesisleri ve eylem amaçlı patlayıcıların imhası amacıyla düzenlenen KAHRAMANLAR ve BOZDOĞAN operasyonları kapsamında 1 Haziran 2023 - 31 Mart 2024 tarihleri ​​arasında 667 mağara, barınak ve depo imha edildi.

Saldırılarda kullanılmak üzere hazırlanan 1 ton 662 kilogram amonyum nitrat patlayıcı, 77 C4 plastik patlayıcı ve 180 mayın ele geçirildi.

Saldırı hazırlıklarında kullanılmak üzere 1.030 el bombası, 36 roketatar, havan, el bombası fırlatıcı, uçaksavar ve alev makinesi, 340 uzun namlulu silah, 198 tabanca ve 163 pompalı tüfek ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu mesajı paylaştı: "Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Tek bir hedefimiz var, o da son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmadan, duraksamadan mücadele etmek.''

Kaynak: TRT HABER