Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, 45 ilde 'Narkoçelik-25' operasyonlarının düzenlendiğini duyurdu.

Operasyonlarda toplamda 765 ekip, 1910 personel, 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeği görev aldı. Bu operasyonlar sonucunda 320 şüpheli yakalandı. Ayrıca yapılan aramalarda 538 kilogram uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 kök kenevir ve kök skunk ile 188 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

Yerlikaya, operasyonlarda görev alan kamu görevlilerini tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: KARAR