2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 10 Haziran'da Polonya ile özel bir maçta karşılaşacak olan A Milli Takım, Polonya kampındaki ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Antrenman, teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde başladı. Şu aşamalardan oluştu:

  1. Mobilizasyon ve Kuvvet Çalışmaları: Fitness alanında yapılan bu çalışmalar, oyuncuların vücutlarını antrenmana hazırlamak ve sakatlık riskini azaltmak amacıyla gerçekleştirildi.

    Türkiye - Portekiz maçının hakemi açıklandı Türkiye - Portekiz maçının hakemi açıklandı
  2. Saha Çalışması:

    • Isınma: Futbolcuların kaslarını ve eklemlerini hazırlamak için çeşitli ısınma hareketleri yapıldı.
    • Tek Pas ve Taktik Çalışmaları: Takımın pas ritmini ve taktik uyumunu artırmak için tek pas ve çeşitli taktik çalışmaları gerçekleştirildi.
    • Dayanıklılık Koşuları: Oyuncuların kondisyon seviyelerini korumak ve artırmak için dayanıklılık koşuları yapıldı.

A Milli Takım, 10 Haziran'da oynayacakları Polonya maçının hazırlıklarına yarın saat 17.15'te kamp yaptıkları otelin tesislerinde yapacakları antrenmanla devam edecek. Bu antrenman, takımın maç öncesi taktik ve fiziksel hazırlıklarını pekiştirmeyi amaçlayacak.

A Milli Takımın, Avrupa Şampiyonası'na yönelik hazırlık kampı ve yapılan antrenmanlar, oyuncuların turnuva öncesi en iyi formda olmalarını sağlamayı hedefliyor. Ay-yıldızlı ekip, Polonya maçıyla birlikte performansını değerlendirerek turnuva için son hazırlıklarını tamamlamayı planlıyor.

Kaynak: DHA