Adana'da Seyhan ve Çukurova Belediyelerine imar yolsuzluğu ve rüşvet operasyonu düzenlendi. Yapılan operasyonda 61 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri hakkında yürüttüğü umar yolsuzluğu ve rüşvet soruşturmasına yönelik operasyon düzenlendi. Şafak vakti soruşturmarda isimleri yer alan kişilerin evlerine ve Seyhan ile Çukurova Belediye hizmet binalarına baskın yapıldı.

Düzenlenen baskında çok sayıda şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar yapılan sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü. Gözaltına alınanlar arasında Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı, imar müdürü, mimarlar, Çukurova Eski Belediye Başkan Yardımcısı, ve imar müdürünün de olduğu net bir bilgi olmasada iddialar arasında.

Adana'da tarım işçilerini taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 18 yaralı! Adana'da tarım işçilerini taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 18 yaralı!

Ekipleri belediye binalarındaki araması devam ediyor. (İHA)

Editör: Haber Merkezi