DUVAR - AK Partili yetkilileri, İYİ Parti’ye katılan eski futbolcu Gökhan Zan’ı partilerinden aday göstermek için yoğun çaba harcadığı ancak sonuç alamadığı iddiası gündeme geldi. 

Sözcü yazarı Aytunç Erkin; Gökhan Zan’ın İYİ Parti’ye katılacağını öğrenen iktidar cenahının hareket geçtiğini, Zan’ın AK Parti’ye katılması için yoğun baskı olduğunu yazdı.

Bu bilgileri süreci yakından takip eden bir siyasetçiden aldığını yazan Erkin süreci şöyle anlattı: “Rozet takılacağı kesindi ama yine de ihtiyatlıydı. Son dakika bir müdahaleden ve ‘iknadan’ endişeliydi. Biraz sonra telefonum çaldı ve ‘Araca bindi, gidiyor’ dedi.”

Ne olmuştu?

AK Parti, kendisine yoğun eleştiri yapılan alanlardan biri olan ekonomide çözüm bulmak için eski bakan Mehmet Şimşek’i yeniden göreve getirmek istemiş ancak Şimşek, AK Parti’nin teklifini kabul etmemişti.

Cumhur İttifakı’na katılması için temas kurulan Yeniden Refah Partisi de seçimlere müstakil olarak girme kararı almıştı. 

Roma Gezisi çok tartışılan İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Ekonomiyle uğraşsın Roma Gezisi çok tartışılan İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Ekonomiyle uğraşsın

Kaynak: www.gazeteduvar.com.tr

Editör: Haber Merkezi