AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, yaptığı bir basın açıklamasıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bulucu, "Bizde görev istenmez, verilir." diyerek, yaklaşık 15 yıldır AK Parti'nin çeşitli kademelerinde hizmet verdiğini hatırlattı. İl Başkanlığı görevine getirildiğinde, Adıyaman'ın 6 Şubat depreminden yeni çıkmış olduğunu ve kenti yeniden ayağa kaldırmak için büyük bir çaba harcadığını belirtti.

Bulucu, "Adıyaman ilimiz genelinde özellikle ilçelerde önemli başarılar elde ettik. Ancak, merkez ilçede beklemediğimiz bir sonuçla karşılaşmak bizi derinden etkiledi." dedi. Ayrıca, "Milletimizin verdiği karar, demokrasiye inanan bir hareket olarak bizim için çok değerlidir. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi adına, partimizin bir neferi olarak genel merkezimizden il başkanlığı görevinden affımı talep ettim." ifadelerini kullandı.

Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Düş yakamızdan! Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: Düş yakamızdan!

Benzer şekilde, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar da dün yaptığı açıklamada, 31 Mart yerel seçim sonuçlarından memnun olmadığını ve kendisini 'başarısız' bulduğunu belirterek istifa etmişti. Ayar, seçimlerden önce de istifa ettiğini ancak bu istifanın kabul edilmediğini belirtmişti.

Kaynak: KARAR