Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Azerbaycanlı Mevkidaşı İle Görüştü Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Azerbaycanlı Mevkidaşı İle Görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yağmur ve fırtına raporunu yayınladı.

Raporda, başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi'nin soğuk ve yağışlı bir iklimin etkisi altında olduğu belirtiliyor ve şöyle deniliyor: "Sabahın erken saatlerinden itibaren kaydedilen yağışlar sonucunda farklı bölgelerde metrekareye 10 ila 35 kilogram yağış kaydedildi. İstanbul'un."

Raporda, en yoğun yağışın Arnavutköy, Çatalca ve Şile ilçelerinde görüldüğü, yağışların yer yer oldukça etkili olmasının beklendiği, rüzgarın akşam saatlerine kadar aralıklı olarak fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

YARINDAN İTİBAREN SICAKLIKLAR ARTACAK

Zaten 10-13 dereceye kadar düşen sıcaklıkların yarından itibaren artarak yeni haftada 25 derece ve yaz değerleri civarında olması bekleniyor.

Raporda, şiddetli sağanak, yağış ve fırtına nedeniyle olası olumsuzluklara karşı alarma geçen İBB ekiplerinin, alınan ihbarlara göre 3 bin 272 kişi, 1 bin 693 araç ve iş makinesiyle müdahale operasyonu gerçekleştirdiği vurgulandı. il genelinde önemli bir olumsuzluk yaşanmadı.

Kaynak: karar