Kaza, Dumlupınar Bulvarı Temelli mevkiinde dün akşam saatlerinde Ankara yönüne giden AKP Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç'ın içinde bulunduğu otomobilin, aynı yöne giden Yaser Onaran yönetimindeki 06 PL 1593 plakalı kamyonete çarpmasıyla meydana geldi.

Çarpışmanın etkisiyle iki araç, bariyerleri aşarak 100 metre arayla dereye yuvarlandı. Kamyonetteki İlknur Doğan hayatını kaybederken, yanında bulunan yeğenleri Mehmet Eren, Fatma Ünal ve sürücü Yaser Onaran ile milletvekili Ahmet Kılıç ve otomobil sürücüsü yaralandı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Kazazedelerin Anlatımı

Evli ve 3 çocuk annesi İlknur Doğan, bugün Sincan ilçesine bağlı Temelli beldesinde ailesi ve yakınları tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi. Kazadan yaralı kurtulan ve tedavisinin ardından cenazeye katılan Mehmet Eren, kazanın detaylarını anlattı:

"Çevredekiler yardım etmeye geldi, kaç kişi olduğumuzu sordular. 4 kişi olduğumuzu söyledik. Fakat teyzemi aracın içerisinde göremedik. Yardıma gelenler 3 kişi olduğumuzu söylediler. Aracın içerisi su dolmaya başlamıştı, çevredekilerin yardımı ile camları kırdık. Yengemin boğazına kadar su dolmuştu, boğulmaması için camları kırarak çıkardık. Daha sonra teyzemi arabanın dışında bulduk. Yengemin belinde ve ayaklarında kırıkları var. Ağabeyimin vücudunda yaralar var. Kazayı görenler bize çarpan otomobilin ne kadar hızlı olduğunu gördüler. Biz kendi şeridimizde 90 kilometre hızla giderken kaza meydana geldi. Teyzem yola çıkarken, 'Ben araçtan korkarım, yavaş sür' dedi. Ağabeyim de 'Ben TIR'da çalıştığım için 90'ı geçmem' dedi. Buradan öyle çıktık, başımıza bu geldi. Herhangi bir korna sesi duymadık" dedi.

Aileden Tepki

İlknur Doğan'ın ağabeyi Müjdat Sucu ise, karşı taraftan bir başsağlığı telefonu beklediklerini ifade etti:

AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi

"Biz karşı taraftan sadece bir telefon edip başsağlığı dilemelerini ve 'Bir ihtiyacınız var mı' demelerini bekliyorduk. Cenazemizi defnettik, şu ana kadar bizi arayan soran olmadı. Nihayetinde bu bir kazadır. Onlara da bize de geçmiş olsun. Şu anda çok üzgünüz. Biz karşı tarafın kim olduğunu bilmiyoruz. Seyir halinde giderken gelip arkadan vurduğunu yeğenlerimden ve kazayı görenlerden öğrendik. Karşı tarafta ölü ve yaralı var mı onu da bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA