Alanya'da trafikte seyir halinde olan bir öğrenci servisinin şoförü ile başka bir sürücü arasında yaşanan tartışma büyük korkuya sebep oldu. Tartışmanın trafik ışıklarında devam ettiği sırada diğer sürücü, içerisinde öğrencilerin bulunduğu aracın camlarını demir sopayla parçaladı. Bu saldırı, servis aracındaki bir öğrenci tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, öğrencilerin yaşadığı korku ve panik ise görüntülere yansıdı.

Olay, akşam saatlerinde Alanya Mersin D-400 karayolu Dinek Kavşağı’nda meydana geldi. İki araç sürücüsü arasında başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek şiddete dönüştü. Kırmızı ışıkta duran araçlardan inen saldırgan sürücü, elindeki demir sopa ile servis aracının camlarına zarar verdi. Çevredeki diğer vatandaşların müdahalesiyle olay yatıştırıldı ancak saldırgan sürücü, aracına binerek bölgeden uzaklaştı.

Polis, aracın plakasından ve güvenlik kameralarından yola çıkarak saldırgan sürücüyü ve yanında bulunan babasını kısa sürede yakaladı. Servis aracında bulunan öğrencilerin yaşadığı korku dolu anlar, bir öğrenci tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, servis aracının camlarında da hasar tespit edildi.

AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi

Saldırıya uğrayan servis aracındaki bir öğrencinin velisi, çocukların psikolojik olarak etkilendiğini belirterek, "Yolda saldırıya uğramışlar. Öğrencilerimize bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Çocuklar psikolojik olarak etkilendiler, çok aşırı korkmuşlar" şeklinde konuştu

Kaynak: milliyet