Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) seçim tarihini belirlemek üzere yapılan toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Koç, Türk futbolunun menfaati için seçimlerin en kısa sürede yapılması gerektiğine vurgu yaparak, haziran ayının başında seçim yapılması talebinde bulundu.

Toplantının ardından basın mensuplarına konuşan Ali Koç, TFF başkanlık seçiminin haziran ayının başında gerçekleşmesini istediklerini belirtti. Seçim tarihini belirleme konusunda farklı yöntemler olduğunu dile getiren Koç, imza toplama yoluyla en erken haziran ayının üçüncü haftasında seçim yapılmasının mümkün olduğunu ifade etti. Ancak Koç'un ve Kulüpler Birliği'nin isteği, seçimin haziran ayının başında yapılması yönünde.

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Tarihi Açıklandı Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Tarihi Açıklandı

Koç'un açıklamalarına göre, haziran ayının başında yapılacak seçimlerin Türk futbolu için yeni bir dönemin başlangıcı olması bekleniyor. Bu seçimlerin, yeni bir kadro ve taze kanla yeni sezonun planlamasının yapılmasına olanak sağlayacağı öne sürülüyor.

Öte yandan, Ali Koç'un yanı sıra Kulüpler Birliği'ne bağlı birçok kulüp başkanı veya temsilcisinin toplantıda hazır bulunduğu, ancak bazı kulüplerin çeşitli nedenlerle toplantıya katılamadığı belirtildi.

Ali Koç'un açıklamalarıyla Türk futbolunda seçim heyecanı doruk noktasına ulaşırken, TFF'nin seçim tarihini nasıl belirleyeceği ve seçim sürecinin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor.

Kaynak: DHA