Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından açıklanan disiplin sevklerine tepki gösteren Süleyman Rodop ve Kadir Çetinçalı, TFF'yi şantajla tehdit ettiği iddiasında bulundu. Ajans1905 kanalında yapılan değerlendirmelerde, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında sevk edilmeyen iki Sarı Lacivertli futbolcu örneği üzerinden Ali Koç'un TFF'yi etkilemeye çalıştığı iddia edildi.

Gazetecilerin yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:

"TFF 15 gündür Trabzonspor-Fenerbahçe maçının disiplin sevklerini yapamadı, neden? Seçimlerden dolayı. Trabzon'da o kadar olaylar oldu 15 gündür üç maymunu oynadılar. İletişim çağında 15 gündür neyin görüntüsünü topluyorsunuz? Bundan sonra taraftar futbolcuya, futbolcu taraftara tekme atabilir, kafa atabilir her şey olabilir nasıl olsa cezası mezası yok!

Fenerbahçeliler sevkler için 'neden futbolcularımızı sevk ettiniz, onlar kendilerini koruyorlardı' diye arsızlık pişkinlik yapıyorlar. Dzeko son haftalarda formsuzdu, Batshuayi'yi de bu yüzden sevk edemediler. Taraftara döner tekme atan Batshuayi disiplin kurula sevk edilmedi! Türk futboluna yabancı hakem getirin çığırtkanlığı yapıyorlar, dün Panathinaikos - PAOK maçını yabancı hakem yöntti, maçtan sonra Fatih Terim'in açıklamalarını sanırım herkes görmüştür, demek ki yabancı hakem de sorunları çözmüyormuş.

Ömer Faruk'un formasını giydiği Jazz, Rockets'ı mağlup etti Ömer Faruk'un formasını giydiği Jazz, Rockets'ı mağlup etti

Mert Hakan Yandaş sevk edilmedi, Osayi'nin kaçarı yoktu sevk etmek zorunda kaldılar, Batshuayi'yi etmediler. Adana Demirspor cephesi bu sevklerden sonra TFF'yi istifaya davet ettiler haklılar da. Ali Koç TFF'yi şantajla tehdit etmiştir, TFF, Fenerbahçe'nin oyuncağı olmuştur. Yakın zamanda Yusuf Günay'ın TFF'den istifa etmesini bekliyorum. Açıklanan sevklerden sonra Galatasaray'ın TFF'ye tepki göstermesi gerekiyordu. Batshuayi'yi neden sevk etmediler diye sorduğumuzda 'Sahaya atlayan kişi Livakovic'e vurmak için gidiyor Batashuayi de bunu sezip ondan döner tekme atıyor' bunun için sevk etmemişler!.

Kaynak: Karar