Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogram fiyatı, gün sonunda yüzde 2,7'lik bir düşüşle 2 milyon 420 bin liraya geriledi. Önceki gün, standart altının kilogram fiyatı 2 milyon 485 bin 900 liradan kapanmıştı.

ALTIN FİYATLARINDAKİ GÜN İÇİ DALGALANMA

Gün içinde standart altının kilogram fiyatı, en düşük 2 milyon 420 bin lirayı, en yüksek ise 2 milyon 465 bin lirayı gördü.

KMKTP İŞLEM HACMİ VE MİKTAR

KMKTP'de altında toplam işlem hacmi 2 milyar 574 milyon 205 bin 212,51 lira olarak gerçekleşti. İşlem miktarı ise 1.053,70 kilogram olarak kaydedildi.

DİĞER METALLERDEKİ İŞLEM HACMİ

Altın dışındaki tüm metallerde toplam işlem hacmi 2 milyar 702 milyon 467 bin 322,01 lira düzeyinde gerçekleşti.

PİYASA ANALİZİ VE YATIRIMCI BEKLENTİLERİ

Analistler, altın fiyatlarındaki bu düşüşün küresel ekonomik faktörler ve piyasa dinamiklerinden kaynaklandığını belirtiyor. Yatırımcıların, önümüzdeki dönemde altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceği konusunda dikkatli olmaları gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, altının güvenli liman olarak görüldüğü bu dönemde, yatırımcıların piyasa koşullarını yakından takip etmeleri öneriliyor.

Maaşı 10 bin TL'nin altında kalan emekliye ek zam yapılacak Maaşı 10 bin TL'nin altında kalan emekliye ek zam yapılacak

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda standart altının kilogram fiyatında yaşanan yüzde 2,7'lik düşüş, yatırımcıların dikkatini çekti.

Kaynak: KARAR