AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Turgut Altınok ile ABB Başkanı Mansur Yavaş arasındaki 'mülk' tartışması devam ediyor. Yavaş'ın 'takas' teklifine yanıt veren Altınok, "Anne ve babadan kalan tarlaları verelim yine evini satın alamayız. Bunların hepsini verelim Yavaş'ın Londra'dan aldığı evle, değişiyorsa tabii." dedi.

Altınok'un mal varlığıyla ilgili tartışmaların hala devam ettiği bir süreçte, Mansur Yavaş'ın 'takas' teklifi gündeme geldi. Londra'daki evin kızına ait olduğunu ve taksitle alındığını belirten Yavaş, Altınok'a 'takas' teklifinde bulunarak, "Kızımın mortgage ile taksit taksit tam 32 yıl ödeyeceği bir ev için rakibim ‘Mansur Yavaş’ın Londra’da evi var, o evin parası benim bütün mallarımı öder’ diyor. Takas yapalım. Onda biriyle takas yapalım, yüzde biriyle takas yapalım." ifadelerini kullandı.

Altınok ise bu teklife ahlaki boyutun kalmadığını belirterek şu şekilde yanıt verdi: "Biri babadan, anadan kalmış ve belediye başkanı olmadan önce edinişmiş mal. Diğeri belediye başkanı olduktan sonra edinilmiş mal. Bir de oturduğu ev var. Ahlaki değil ama. Ahlaksızca, hayasızca iftiralar ve yalanlar, işi bu noktaya getirdi. 25 milyona şu an oturduğu evi hangi parayla aldı belediye başkanı olduktan sonra onu da bir açıklasın. Anne ve babadan kalan tarlaları verelim yine evini satın alamayız. Bunların hepsini verelim Yavaş'ın Londra'dan aldığı evle, değişiyorsa tabii. İşin ahlaki boyutu kalmadı. Yalan, çamur ve iftiralar atılıyor."

Tokat'ta Peşpeşe Depremler Tokat'ta Peşpeşe Depremler

Bu açıklamalarla birlikte, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerindeki rekabetin giderek sertleştiği gözlemleniyor

Kaynak: karar