Ankara'da etkili olan gök gürültülü sağanak yağış, kentin birçok bölgesinde hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar su altında kalırken, birçok iş yerini su bastı.

Başkent'te dün gece başlayan sağanak yağış, bugün öğle saatlerinden itibaren yeniden etkisini gösterdi. Kent genelinde yaşanan yoğun yağış, günlük yaşamı durma noktasına getirdi.

Yollar Göle Döndü, Trafik Felç Oldu

Ankara'da sağanak yağış nedeniyle yollar suyla doldu, araçlar güçlükle ilerledi. Beşevler Meydanı başta olmak üzere birçok bölgede biriken sel suları, sürücüleri zor durumda bıraktı. Çankaya, Keçiören ve Mamak ilçelerinde altgeçitlerin suyla dolması sonucu trafik adeta kilitlendi.

İş Yerleri Zarar Gördü

Beşevler Meydanı'nda biriken sel suları, iş yerlerini basarak esnafa zor anlar yaşattı. Esnaf, kovalarla suyu tahliye etmeye çalışarak iş yerlerini korumaya çalıştı. Yağışın etkili olduğu diğer bölgelerde de benzer manzaralar yaşandı.

Çubuk Çayı ve Ankara-İstanbul Karayolu Etkilendi

Çubuk Çayı'nın su seviyesinin yükselmesi, çevrede endişeye neden oldu. Kazan ilçesinde ise Ankara-İstanbul karayolunda aşırı yağış sonucu çökme meydana geldi. Bu durum, yolun kullanılmasını tehlikeye soktu.

Belediye ve Karayolları Ekipleri Seferber Oldu

Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri, su basan yerlerde hızla çalışmalara başladı. Ekipler, tıkanan kanalları açarak su tahliyesi yaptı ve çökme olan yolları onarmaya başladı.

Bayram bitti, tatilcilerin dönüş çilesi başladı! Bayram bitti, tatilcilerin dönüş çilesi başladı!

Yağışların Devam Etmesi Bekleniyor

Meteoroloji yetkilileri, Ankara genelinde yağışların yarın da aralıklarla devam edeceğini bildirdi. Yetkililer, vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: DHA