AKP'den Sokak Köpekleri İçin Tartışmalı Yasa Teklifi: Ersoy Dede'den Tepki AKP'den Sokak Köpekleri İçin Tartışmalı Yasa Teklifi: Ersoy Dede'den Tepki

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İlyas Aktürk, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Aktürk, kararın yaklaşık 110 bin servis aracı işletmecisini doğrudan etkileyeceğini belirtti ve şunları söyledi:

"Bu işten ekmek yiyen 110 bin kişiyiz. Nereden baksanız bu servisçilerin yüzde 50'si bu tasarruf paketinden etkilenecektir. Tasarruf paketinden etkilenen esnafımız yok olacaktır, ekmeği elinden alınacaktır. Bundan tasarruf olmaz, ancak israf olur. Sayın Cumhurbaşkanımıza diyoruz ki; biz 15 Temmuz'da sizin yanınızdaydık, pandemi döneminde kontak açmadık, 3 sene sesimizi çıkartmadık, hep devletimizin yanında yer aldık. Vatanını, milletini seven esnaf topluluğuyuz. Ne zaman ihtiyacı olsa servisçi esnafı her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında yer almıştır. Bugün de bizim kendilerine ihtiyacımız var. Kendilerinin bir düzenlemesine ihtiyacımız var. Umut ediyoruz ki bu karara Sayın Cumhurbaşkanımız yeniden bir düzenleme yapacak, esnafımızı şu anki karamsarlıktan kurtaracaktır. Bundan hiçbir şüphemiz yoktur."

Eyleme katılan CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, servisçilerin yanında olduğunu belirterek, bu kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Servis aracı işletmecileri, kararın yeniden değerlendirilmesini ve esnafın mağduriyetinin giderilmesini talep ediyor.

Kaynak: DHA