Sergen Yalçın'ın Antalyaspor ile yollarını ayırmasının ardından, kulüp yeni teknik direktör arayışlarına başladı ve Alex de Souza ile anlaşmaya vardı. Son olarak Brezilya Serie B takımlarından Avai’yi çalıştıran 45 yaşındaki Brezilyalı, Antalyaspor ile ilk büyük teknik direktörlük deneyimini yaşayacak.

Antalyaspor Başkan Vekili Alkan Evren, Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Evren, Alex'in Türkiye'deki taraftarlar tarafından karakteri ve duruşuyla saygı duyulan bir isim olduğunu belirterek, onun Antalyaspor'a çok yakışacağını söyledi.

Zeynep Sönmez, Berlin Açık tenis Turnuvası'nda ana tabloya yükseldi Zeynep Sönmez, Berlin Açık tenis Turnuvası'nda ana tabloya yükseldi

Alex de Souza'nın Teknik Direktörlük Kariyeri

Alex de Souza, futbolculuk kariyerinde özellikle Fenerbahçe'de gösterdiği performansla adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmıştı. Futbolculuk kariyerinden sonra teknik direktörlük kariyerine adım atan Alex, Brezilya'da çeşitli takımları çalıştırarak tecrübe kazandı. Antalyaspor'da teknik direktörlük görevine gelmesi, onun için yeni bir meydan okuma olacak.

Kaynak: Karar