Ankara merkezli 21 ilde "Smart Trade Coin" isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden "sıfır risk ile yüksek kazanç" vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen şahıslara yönelik düzenlenen "Sibergöz-42" operasyonları çerçevesinde İstanbul’da gözaltına alınan Yazar Aşkım Kapışmak, Ankara’ya getirildi.

Hatay'da denize serinlemek için giren şahsın cansız bedeni bulundu Hatay'da denize serinlemek için giren şahsın cansız bedeni bulundu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, uluslararası dolandırıcılık eylemi ile haksız kazanç elde ettiği tespit edilen 127 şüphelinin yakalandığı operasyon kapsamında gözaltına alınan Kapışmak’ın işlemlerinin sürdüğü ve ifadesinin alınacağı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında, Aşkım Kapışmak’ın örgütün üst düzey yöneticileriyle "Eğitim ve Bilgilendirme Kampı" adı altında toplantılar düzenlediği ve bu toplantılarda katılımcılara sertifika vererek yapıya insan kazandırdığı iddia edildi. Kapışmak’ın, bu faaliyetler ile dolandırıcılık şebekesine destek sağladığı ve birçok kişiyi mağdur ettiği ileri sürülüyor.

Kaynak: CUMHURİYET