İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek "Astrolog Meral" olarak bilinen Meral Güven hakkında soruşturma başlattı.

Soruşturmanın Sebebi

Astrolog Meral Güven, "Fenerbahçe mucize bir şekilde şampiyon olacak" sözleriyle gündeme gelmişti. Ancak Galatasaray'ın Konyaspor'u 3-1 yenerek şampiyon olmasının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı.

Hakkari'de cinayet: Bir gün önce Fatma Nur'u ziyarete gelmiş Hakkari'de cinayet: Bir gün önce Fatma Nur'u ziyarete gelmiş

Savcılıktan Açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, sosyal medya hesapları üzerinden çok kez paylaşılan ve Astrolog Meral Güven'in yapmış olduğu belirtilen, canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK’nın 216. maddesi kapsamında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan dolayı re'sen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Soruşturmanın, sosyal medyada geniş yankı uyandıran ve toplumda tartışmalara neden olan paylaşımlar üzerine başlatıldığı belirtildi. Savcılık, Astrolog Meral Güven'in yaptığı paylaşımların içeriklerini incelemeye alarak, bu paylaşımların kanunlar çerçevesinde suç unsuru içerip içermediğini araştıracak.

Kaynak: BirGün