Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı

Balıkesir'de E.Ö. tarafından öldürülen motokurye Ata Emre Akman'ın yaşadığı apartmanda yaşadığı ortaya çıkan ve bugün tutuklanan Orhan Özdemir'in önceden dini nikahla birlikte yaşadığı Sultan Durmaz, olayın ardından ilk kez konuştu. Durmaz, Özdemir ailesiyle 12 yıldır mücadele ettiğini belirterek, çevresini sürekli rahatsız ettiklerini ifade etti.

Özdemir ailesinin 12 yıldır kendisini ve çevresini sürekli rahatsız ettiğini anlatan Durmaz, "4 çocuk annesiyim. İlk eşimden 2 kızım, Orhan'dan 1 oğlum var. Orhan Özdemir'i ben terk ettim. Orhan'ın yaptığı ahlaksızlığa göz yummadım, boyun eğmedim. Orhan'ın tek istediği, çevremdeki insanlara rahatsızlık, huzursuzluk ve korku vermekti. 10 yıl sonra bir evlilik daha yaptım ve şu anda 11 aylık bir oğlum daha var. 12 senedir bu aileyle mücadele ediyorum. Bu kişi, 2016 yılında evimi kurşunladı. Daha sonra annemin, babamın evini kurşunladı. Çevremdeki insanlara saldırdı. Şikayetçi oldum ama her seferinde kovuşturmaya yer olmadığı bildirildi. Annem ve babam bu olaylar yüzünden memlekete döndü ama ben evlatlarımın yüzünden hayat mücadeleme devam ettim. 11 aylık bir bebeğim var, kapıdan çıkan ben de olabilirdim" şeklinde konuştu.

Durmaz, Orhan'ın babası tarafından 2016 yılında 6 yerinden bıçaklandığını ve bu olaydan sonra devletin oğlunu koruyucu aileye teslim ettiğini ifade etti. Olay günü Ata Emre'nin üst kattaki komşusuna pizza siparişi getirdiğini belirten Durmaz, yaşananlarla ilgili suçsuz olduğunu ve Ata Emre'nin ailesine başsağlığı dilediğini söyledi.

Kaynak: milliyet