Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Adalet Sarayı'na düzenlenen saldırının ardından alanda incelemelerde bulundu. Tunç daha sonra yaptığı açıklamada, "3 polis memurumuz yaralandı. Durumları iyi. 4 vatandaşımız yaralandı, 1 vatandaşımız hastanede hayatını kaybetti. 34 kişi gözaltına alındı" dedi.2 SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 3'Ü POLİS YARALANDI

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önündeki polis kontrol noktasına silahla ateş açıldı. Olayda ilk bilgilere göre biri kadın 2 saldırgan etkisiz hale getirilirken, 3'ü polis 6 kişi de yaralandı.

Silah seslerini duyan adliye önünde bulunanlar binaya doğru kaçarken, adliye içinde bulunanlar ise yerde kaldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Olay nedeniyle adliyenin meydan yakınında bulunan C kapısı kapatılırken, polis ekipleri adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Ayrıca polis helikopteri de tedbirlere yukarıdan destek verdi.1 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Yaralı polis memurları ve vatandaşlar, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Yaralı polis memurlarının genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İstanbul Başsavcısı Şaban Yılmaz olay yerinde inceleme yaptı. Saldırıda ağır yaralanan Dilfiraz Karataş, sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


SALDIRGANLAR DHKP/C ÜYESİ


Yapılan incelemede etkisiz hale getirilen saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi.


Adliyede öldürülen terörist Pınar Birkoç

BAKAN TUNÇ: GPT KONTROLÜNDE TERÖRİST OLDUKLARI ANLAŞILINCA KAÇMAK İSTİYORLAR

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Adalet Sarayı'na düzenlenen saldırının ardından alanda incelemelerde bulundu. Bakan Tunç şunları söyledi:

"Adalet Sarayı"na D kapısından girmek isteyen iki terörist, GBT polisinin yaptığı kontrolde terörist olduklarının anlaşılması üzerine önce kaçmak istedi. D kapısından kaçıp C kapısına ulaşıyorlar. Polisimizle yaşanan çatışma sonucu etkisiz hale getirilip öldürülüyorlar.


BAKAN TUNÇ: 34 GÖZALTI VAR

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Adalet Sarayı'na düzenlenen saldırının ardından alanda incelemelerde bulundu. Bakan Tunç, "3 polisimiz yaralandı, sağlık durumları iyi. 4 vatandaşımız da yaralandı. Bir vatandaşımız hayatını kaybetti.

Bir yıldır kayıp olan Mehmet Berberoğlu'nun cesedi menfezde bulundu Bir yıldır kayıp olan Mehmet Berberoğlu'nun cesedi menfezde bulundu

Diğer vatandaşlarımızın sağlık durumu iyi. Adalet Sarayı'nın C Kapısından girmeye çalıştıklarında etkisiz hale getirildiler. Kahraman polisimiz, tehlikeli bir terör saldırısının önlenmesi için kararlılıkla ve titizlikle hareket ediyor. Adli soruşturma devam ediyor. 34 tutuklu var” dedi.

(HABERLER.COM)

Kaynak: HABERLER.COM