Olay, dün gece saatlerinde Kızıltepe ilçesinin kırsal Doyuran Mahallesi Konuk Mezrası’nda gerçekleşti. İddiaya göre, Cavit ve Metin Ateş kardeşlere ait buğday tarlasına gece yarısından sonra kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Eve Gelen Eşi Dehşetle Karşılaştı: 2 Çocuk Annesi Kader Yıldırım Öldürüldü Eve Gelen Eşi Dehşetle Karşılaştı: 2 Çocuk Annesi Kader Yıldırım Öldürüldü

Saldırganlar, bekçiyi döverek etkisiz hale getirdikten sonra traktörler, elektrik trafoları ve tarım malzemelerini ateşe verdi.

Yaralı bekçi, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü. Jandarma, kaçan şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Bu olay, geçen yıl 31 Haziran’da da Ateş kardeşlere ait aynı buğday tarlasında benzer bir saldırının yaşandığı ve 50 dönüm alanın zarar gördüğü bir yangının ardından gerçekleşti. Yapılan incelemede, o yangında 3’ü yanan 4 mercek düzeneği tespit edilmişti

Kaynak: DHA