Balıkesir Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen mazbata töreninde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Altıeylül Belediye Başkanı seçilen Hakan Şehirli ve Karesi Belediye Başkanı seçilen Mesut Akbıyık mazbatalarını teslim aldılar.

Ancak, mazbata töreninin ardından Balıkesir Belediyesi hizmet binasına CHP bayrağı asılmasıyla ilgili bir olay yaşandı. Bu duruma tepki gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, bayrağın asılmasını kınadı ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Akın, belediye binasına herhangi bir parti bayrağının asılmasının doğru olmadığını belirtti ve bu kişilere yönelik yasal işlem başlatıldığını ifade etti.

Bölücü terör örgütünün mağaraları ve barınakları yıkıldı Bölücü terör örgütünün mağaraları ve barınakları yıkıldı

Akın ayrıca, belediyecilik faaliyetlerinde parti ayrımı yapmayacağını ve her kesime eşit hizmet götüreceğini vurguladı. Balıkesir'i daha iyi bir yer haline getirmek için çalışmalarına hızla başladığını ve hizmetlerin parti çıkarlarından üstün olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda, Balıkesir'de adaletin ve eşit hizmetin sağlanacağını belirterek, parti ayrımcılığının son bulduğunu ve şeffaf bir yönetim anlayışının benimseneceğini ifade etti.

Ahmet Akın, seçim kampanyası süresince vatandaşlara verdiği sözleri yerine getireceğini ve Balıkesir'in kalkınması için gece gündüz çalışacağını da vurguladı.

Kaynak: karar