İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenazesi Meşhed'de Defnedildi İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenazesi Meşhed'de Defnedildi

Filistin kökenli model Bella Hadid, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki göstererek Filistin'e destek vermişti. Bu duruşu ölüm tehditlerine ve iş birliklerinin iptal edilmesine neden oldu. Hadid, bu zorluklara rağmen radikal bir karar alarak modellik kariyerine son verdi ve Filistin davasına daha fazla zaman ayırmak için Teksas'a taşındı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Hitler'e benzetmiş ve Filistin'e verdiği desteği sürdüreceğini belirten Hadid, bu tutumuyla birçok kişi tarafından takdir edilirken, İsrail'den ve İsrail'i destekleyenlerden büyük tepki çekti. Hadid, gelen tepkiler ve ölüm tehditleri nedeniyle ailesinin de tehlikede olduğunu ifade etmişti.

Dünyaca ünlü moda markası Dior, yeni kampanyasında Filistin asıllı Hadid'den vazgeçerek İsrailli model May Tager ile anlaştı. Bu durum, Hadid'in modellik kariyerinin önünde bir engel teşkil etti.

Tüm bu gelişmeler ışığında Bella Hadid, modellik kariyerini sonlandırma kararı aldı. Sevgilisi Adan Banuelos ile birlikte Teksas'a taşınan Hadid, daha sakin bir yaşam tarzını tercih etti.

Bu kararı hakkında Hadid şunları söyledi: "10 yıl modellik yaptıktan sonra, kariyerime o kadar çok enerji, sevgi ve çaba harcadığımı ve uzun vadede bunun karşılığını görmediğimi fark ettim. Modellik beni birçok güzel yere götürdü ve inanılmaz insanlarla tanışmamı sağladı, ancak artık kalbimi ve ruhumu besleyen başka bir şey yapmak istiyorum."

Kaynak: KARAR