Beşiktaş resmi hesabından bir bilgilendirme yaparak teknik direktörlüğe Hollandalı Giovanni van Bronckhorst getirildiğini duyurdu. 2+1 yıllık anlaşmaya varılan Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe yapacağını bildirdi.  İmza töreni ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacağı açıklandı. 

Kulübümüzden Bilgilendirme

Yönetim Kurulumuz tarafından yeni dönem yapılanmasıyla ilgili gerçekleştirilen detaylı çalışmalar sonucu Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğüne Hollandalı Giovanni van Bronckhorst getirilmiştir.

2+1 yıllık anlaşmaya varılan Giovanni van Bronckhorst'un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ve Serdar Topraktepe yapacaktır. Yeni Teknik Direktörümüzün imza töreni ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Kulübümüze önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Giovanni van Bronckhorst'a başarılar diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,
Beşiktaş JK

Giovanni van Bronckhorst Kimdir?

Profesyonel futbolculuk kariyerine 1993 yılında Hollanda’nın Rotterdam kulübünde başlayan van Bronckhorst, daha sonra Feyenoord, Glasgow Rangers, Arsenal ve Barcelona gibi dünyaca ünlü kulüplerin formalarını giydi. Kariyeri boyunca orta sahada ve savunmada görev yaptı.

"Gio" lakabıyla tanınan van Bronckhorst, futbolculuk kariyeri boyunca birçok başarıya imza attı:

EURO 2024: Belçika, Slovakya'yı mağlup etti EURO 2024: Belçika, Slovakya'yı mağlup etti
  • Barcelona ile: 1 Şampiyonlar Ligi, 2 İspanya La Liga, 2 İspanya Süper Kupa şampiyonluğu
  • Arsenal ile: 1 İngiltere Premier League, 2 FA Cup, 1 League Cup, 1 İngiltere Süper Kupa şampiyonluğu
  • Glasgow Rangers ile: 2 İskoçya Ligi, 1 İskoçya Kupası, 1 İskoçya Lig Kupası şampiyonluğu
  • Feyenoord ile: 2 Dutch Cup şampiyonluğu

Van Bronckhorst, Hollanda milli takımıyla 1998-2010 yılları arasında 3 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yer aldı. 2010 Dünya Kupası finalinde Hollanda'nın kaptanı olarak sahaya çıktı.

Teknik direktörlük kariyerine 2011 yılında Feyenoord’da yardımcı antrenör olarak başlayan van Bronckhorst, 2015 yılında aynı kulüpte teknik direktörlük görevine yükseldi. Hocalık kariyerinde ise:

  • 1 Hollanda Ligi (Eredivisie) şampiyonluğu
  • 2 Hollanda Kupası
  • 2 Hollanda Süper Kupa
  • 1 İskoçya Kupası şampiyonluğu yaşadı

Van Bronckhorst, 2021-22 sezonunda Glasgow Rangers’ı UEFA Avrupa Ligi finaline taşımayı başardı.

Beşiktaş JK olarak, yeni teknik direktörümüz Giovanni van Bronckhorst'a başarılar dileriz.

Editör: DS Haber