Beşiktaş Jimnastik Kulübü 2. Başkanı Hüseyin Yücel, Portekizli ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile yapılan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mourinho ile yapılan görüşmelerin olumlu ilerlediğini ancak bazı maddelerde anlaşma sağlanamaması nedeniyle sonuca ulaşılamadığını belirtti.

Yücel, Başkan Hasan Arat ve transfer komitesinin bilgisi dahilinde Mourinho ile temas kurulduğunu ve birçok konuda fikir birliğine varıldığını ifade etti. Ancak, belli maddelerde ortak bir paydada buluşamamanın masadan kalkmalarına neden olduğunu söyledi.

"Beşiktaş'ın menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz," diyen Yücel, görüşmelerin sonuçlanamamasının bu anlayıştan kaynaklandığını vurguladı. Ayrıca, transfer döneminde ve 2024-25 sezonunda Beşiktaş camiasını gururlandıracak işler yapacaklarını ve aklı selimden uzak kalmayacaklarını dile getirdi.

Yücel'in açıklaması şu şekilde:

Değerli Beşiktaşlılar,

Bir süredir futbol kamuoyunda tartışılan Beşiktaş’ın yeni sezondaki teknik direktörü konusuyla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla bir açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.

Teknik direktör çalışmalarımız kapsamında Başkanımız Sayın Hasan Arat ve transfer komitemizin de bilgisi dahilinde Jose Mourinho ile temasa geçilmiş, görüşmeler olumlu yönde ilerlemiştir. Mourinho ile futbola dair birçok konuda fikir alışverişinde bulunulmuş, görüş birliğine varılmıştır. Ancak belli maddelerde ortak paydada buluşamamamız masadan kalkmamıza neden olmuştur.

Mourinho ile görüşmelerimizin bir sonuca ulaşamamasının nedeni Beşiktaş'ın âli menfaatlerini her şeyin üstünde tutmamızdır.

Kendi şahsi kaynaklarımızı dahi Beşiktaş’ın kendi öz kaynağı olarak gören bir anlayışla, hiçbir surette elimizi taşın altına koymaktan çekinmeden çalışmaya devam edecek, hem transfer döneminde hem de 2024-25 sezonunda Beşiktaş ailemizi gururlandıracak işler yapacağız. Tüm bunları yaparken aklı selimden de uzak kalmayacak, bu süreçlerin sonunda mutlaka büyük başarılar kazanacağız.

Eda Yıldırım Avrupa şampiyonu oldu Eda Yıldırım Avrupa şampiyonu oldu
Kaynak: Dha