Bursa-İzmir Otoyolu'nda maden ocağına dinamit taşıyan kamyon kazaya karışarak devrildi. Yola saçılan kamyonun içindeki dinamitler nedeniyle İzmir istikameti ulaşıma kapatıldı. Ekiplerin bölgede çalışmalarını tamamlamasıyla yedi saatin ardından ulaşıma açıldı.

Hakim Ayhan Bora Kaplan'ı mahkeme salonundan attı! Hakim Ayhan Bora Kaplan'ı mahkeme salonundan attı!

Kaza, Bura, İzmir Otoyolu'nda dün akşam 21.30 sıralarında meydana geldi. Bursa’dan İzmir istikametine maden ocağında kullanılmak üzere dinamit taşıyan sürücüsü ve plakası açıklanmayan kamyon, önünde giden Naci A. yönetimindeki sebze yüklü kamyonete çarptı.

Çarpışmanın şiddetiyle savrulan kamyon devrilirken, kasasında bulunan dinamitler yola saçıldı. Kontrolden çıkan kamyonet ise bariyerlere çarparak durabildi.

Sürücülerin hafif şekilde yaralandığı kazadan sonra ihbar üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, otoyolu ulaşıma kapatırken, sağlık ekipleri de sürücülere ayakta müdahale etti.

7 SAAT SONRA YOL TRAFİĞE AÇILDI

Yola savrulan dinamitler kontrollü şekilde toplanırken, araçlar ise polis tarafından alternatif güzergahlara yönlendirildi. Ekipler 7 saat süren çalışmanın ardından yolu tekrar araç trafiğine açtı.

Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.(Karar)

Editör: Haber Merkezi