Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Çavuşlu köyü yakınlarındaki tarım arazisinde meydana gelen yangın, hızla büyümeden kontrol altına alındı. Saat 16.00 sıralarında çıkan yangın, orman ekiplerinin müdahalesiyle 1,5 saat içinde kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında, 20 dönüm alan zarar gördü.

Diyarbakır ve Mardin'deki yangınlarda vefat edenler toprağa verildi Diyarbakır ve Mardin'deki yangınlarda vefat edenler toprağa verildi

Yangın, çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek hemen yetkililere bildirildi. İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 4 arazöz ve çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Ekiplerin koordineli çalışmasıyla yangın kısa sürede kontrol altına alınarak yayılması engellendi.

Yangın sonrasında soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni henüz belirlenemediği için araştırmalar devam ediyor.

Yangının kontrol altına alınmasıyla birlikte, bölgedeki vatandaşlar ve yetkililer rahat bir nefes aldı. Ancak doğal alanlardaki yangın riskinin her zaman olduğu gibi dikkate alınması ve önlemlerin sürdürülmesi gerekiyor.

Kaynak: Dha