Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde gerçekleştirilen mezuniyet etkinlikleri sırasında düzenlenen bir konferansta, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduğu esnada bir akademisyenin ayağa kalkmadığı tespit edildi. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, olayın üzerine soruşturma başlatıldığı ve ilgili araştırma görevlisinin açığa alındığı belirtildi.

AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi

Olay, Rektörlük Konferans Salonu'nda düzenlenen bir konferans sırasında yaşandı. Üniversite tarafından sunulan fotoğraflarda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı esnasında ayağa kalkmayan bir akademisyenin görüldüğü kaydedildi. Bu durumun kamuoyunda tepki çekmesi üzerine üniversite yönetimi harekete geçti.

Üniversite yetkilileri, konuyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında ilgili akademisyenin açığa alındığını duyurdu. Yapılan yazılı açıklamada, "Üniversitemizde düzenlenen bir etkinlikte 'Saygı Duruşu' ve 'İstiklal Marşı' esnasında ayağa kalkmadığı tespit edilen araştırma görevlisi, hakkında yürütülen soruşturma süreci çerçevesinde açığa alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: milliyet