Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, ülke genelindeki il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından arama kaydı bulunan kişilere yönelik 4 gün boyunca Çember-17 operasyonları düzenlendi.

Ev ve iş yerlerine yapılan baskınlar, yol aramaları ve kimlik kontrolleri sırasında, arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari kişi yakalandı.

Yakalanan kişilerin 2 bin 736'sının 5 yıla kadar, 14'ünün 5 ila 10 yıl arası ve 6'sının ise 10 yılı aşkın süredir arandığı belirlendi.

Bu kişilerden 456'sının hırsızlık, 398'inin narkotik, 316'sının kaçakçılık ve organize suçlarla bağlantılı olduğu, 228'inin dolandırıcılık, 96'sının yağma, 75'inin cinsel suçlar, 30'unun cinayet, 19'unun terör suçlarıyla arandığı, 1138'inin ise diğer suçlardan arandığı tespit edildi.

Yerlikaya, operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Özel Sektör öğretmenleri Ankara'da yürüyüş yaptı Özel Sektör öğretmenleri Ankara'da yürüyüş yaptı

"Firari suçlularla mücadelemiz bayram tatilinde de devam ediyor. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki firari suçluların sokaklarımızda dolaşmasına asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu bozmalarına izin vermedik, vermeyeceğiz. Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, sahil güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle."

Kaynak: HABERLER.COM