CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Kocaeli Gebze'de düzenlenen "Geçinemiyoruz" mitinginde yaptığı konuşmada, ülkenin çeşitli kesimlerinden gelen insanlara hitap ederek umut dolu bir mesaj iletti. Taşcıer, Türkiye'nin emek kenti Gebze'den gelenleri selamlayarak, asgari ücretle geçinemeyen emekçilerden, sefalete mahkum edilen emeklilere, atanamayan öğretmenlerden, ötekileştirilen sağlık çalışanlarına kadar birçok kesimden bahsetti. Mitingdeki konuşmasında, katılımcılara gelecek için umut olması ve insanca yaşamı savunmaları çağrısında bulundu.

CHP'nin Madımak ve Başbağlar Katliamları İçin Verdiği Grup Önerisi TBMM'de Reddedildi CHP'nin Madımak ve Başbağlar Katliamları İçin Verdiği Grup Önerisi TBMM'de Reddedildi

"Türkiye'nin en büyük emek kenti Gebze'den; asgari ücretle nefes alamayan emekçilerimize, sefalete mahkum edilen emeklilerimize, emeklilikte staj ve çıraklığa takılanlara, siftahsız kepenk kapatan esnafımıza, emeği tarlada kalan çiftçimize, atanamayan öğretmenlerimize, mülakat mağdurlarına, ne eğitimde ne istihdamda yer alan kadın ve gençlerimize, ötekileştirilen sağlık çalışanlarına, en kötü şartlarda çalıştırılan çocuk işçilere, 2 bin lira bursla çalışmaya çalışan öğrencilerimize, hayatını kağıt toplayarak kazanan emekçilerimize, hakkı yenen, geleceği görmezden gelinen, 'geçinemiyoruz' diye feryat eden milyonlara selam olsun. Mücadelenizle, haklılığımızla, kararlılığınızla, coşkunuzla ülkemizin dört bir yanından geldiniz. Diliyoruz ki bu meydan kendini çaresiz, umutsuz, güçsüz hisseden herkes için gelecek güzel günlere umut olsun, insanca yaşamdan yana yeni bir başlangıç olsun."

Kaynak: HABERLER.COM