Deniz Akkaya'nın, iş insanı Efe Önbilgin ile evliliğinden dünyaya gelen kızı A.Ö.'nün telefonuna el koyduğu için fiziksel saldırıya maruz kaldığını iddia ederek sosyal medyada ifşalarda bulunmasının ardından, 16 yaşındaki A.Ö. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alınmıştı.

Akkaya, sosyal medya üzerinden kızıyla yaşadığı sorunların yanı sıra, babası ve teyzesiyle ilgili de çeşitli ifşalarda bulunmuştu. Kızının kendisini 1.5 saat boyunca balkona kilitlediğini öne süren Akkaya, kızı için verdiği velayet savaşının bir ömür sürdüğünü ifade etmiş ve ailesi ile eski eşi hakkında çarpıcı iddialar ortaya atmıştı.

Ünlü sanatçı sokak hayvanları yasasına tepki gösterdi: Ben de hayvanım Ünlü sanatçı sokak hayvanları yasasına tepki gösterdi: Ben de hayvanım

Bir süre Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan A.Ö., Birsen Altuntaş'ın haberine göre, velayeti babasına verilerek dün gece babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Avukat Şeyda Yıldırım, teslim anının görüntüsünü yayınlayarak şu açıklamayı yaptı:

“8.05.2024 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliğince Marmara Çocuk Destek Merkezi’ne teslim edilen Ayşe, İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi’nin 14.06.2024 tarihli kararları doğrultusunda az önce babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Devam eden yargılama süreçleri ve mevcut yayın yasağı kararları nedeniyle sadece bu kadar bilgi vermekle yetiniyor ve mutluluğumuzun resmini sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Marmara Çocuk Destek Birimi, değerli hocalarımız, tüm personel ve Ayşe’nin üstün yararı için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil ama bugünün Ayşe’nin yeni hayatının ilk günü olması ve önündeki uzun yıllarda yüzünün hep gülmesi tek dileğimizdir.”

Kaynak: CUMHURİYET