DenizBank, Yüksek Faiz Getirili Fon Vaadiyle Yapılan Dolandırıcılık İddialarına Yanıt Verdi

Türkiye'nin önde gelen bankalarından biri olan DenizBank, son günlerde yüksek faiz getirili fon vaadiyle futbolcular da dahil olmak üzere birçok kişinin dolandırılmasına dair çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Banka, iddiaların bir yıl öncesine dayanmasına rağmen, 7 Nisan tarihine kadar hiç kimsenin ne DenizBank'a, ne de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) ya da Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) talep, ihbar ya da şikayette bulunmadığını belirtti.

Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan yanıt: Gurur duyduk Kuvay-ı Milliye çıkışına Hamas'tan yanıt: Gurur duyduk

DenizBank tarafından yapılan yazılı açıklamada, bankanın müşteri bilgilerinin gizliliğine büyük önem verdikleri ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla sürekli olarak güvenlik önlemlerini artırdıkları ifade edildi. Ayrıca, herhangi bir olumsuz durumda müşterilerin mağduriyetlerinin en aza indirilmesi için titizlikle çalıştıkları vurgulandı.

Banka, söz konusu iddialara karşı ciddiyetle yaklaştıklarını ve ilgili kurumlarla iş birliği içinde olduklarını belirterek, müşteri haklarının korunması için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterdiklerini ifade etti. DenizBank, müşterilerini dolandırıcılık girişimleri ve sahte vaatler konusunda uyararak, herhangi bir şüpheli durumu hemen banka yetkililerine bildirmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Açıklamada ayrıca, müşterilerin güvenliği ve bankacılık işlemlerinin sağlıklı yürütülmesi adına bankanın çeşitli önlemler aldığına dikkat çekilerek, dolandırıcılık girişimlerine karşı mücadelede sürekli olarak teknolojik ve güvenlik altyapısını güncelledikleri kaydedildi.

DenizBank, müşterilerine herhangi bir finansal işlem yapmadan önce resmi banka kanalları aracılığıyla bilgi alarak dikkatli olmalarını ve şüpheli durumları anında yetkililere bildirmelerini önerdi. Banka, müşteri güvenliği konusundaki hassasiyetini sürdürmekte kararlı olduğunu vurgulayarak, dolandırıcılık iddialarının detaylı bir şekilde incelenmeye devam edeceğini belirtti.(Karar)

Editör: Haber Merkezi