Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e yükseldi. 20 Haziran gecesi Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Köksalan Mahallesi'nde başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayılarak Mardin'in Mazıdağı ilçesindeki kırsal Yücebağ ve Yetkinler mahallelerine ulaştı. Yangında yaşamını yitirenler arasında Şehmus Demir, Mazhar Demir, Taliha Demir, Nuri Demir, Rezan Yılmaz, Azad Yılmaz, Resul Yılmaz, Remzi Yılmaz, Abdurrahman Buğdaycı, Ubeydullah Buğdaycı, İsmail Yardımcı, Sinan Deviren, Kerime Erdenli ve Fadıl Demir bulunuyor. Yangından etkilenen 73 kişi ise hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı

Yangının ardından Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma genişletildi. Soruşturma kapsamında, yangının anız yakılmasından mı yoksa Dicle Elektrik'in enerji nakil hatlarından mı kaynaklandığı belirlenmeye çalışılacak. Bu amaçla bilirkişi raporları hazırlanacak ve tanık ile mağdurların ifadelerine başvurulacak.

Kaynak: HABERLER.COM