Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

Diyarbakır'da bazı belediyelerde işten çıkarılan işçilerin eylemi devam ediyor. Hizmet-İş Diyarbakır Şube Başkanı Ercan Kahraman, sendika üyeleri ve bazı belediyelerde işten çıkarılan işçilerin, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi binasının yanında kurdukları çadırda eylemlerini sürdürdüklerini belirtti.

Kahraman, yaptığı açıklamada eylemlerinin 14. gününde olduklarını ifade etti. Daha önce Bağlar ve Sur belediyeleri önünde çadır kurduklarını hatırlatan Kahraman, şimdi ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylemi sürdürdüklerini belirtti.

İşçilerin işlerine iade edilmesi taleplerini dile getiren Kahraman, "Kesinlikle başka amacımız yok. İşten çıkarılan işçiler 8-14 yıl arasında çalışan personel. Biz eylem başlatmasaydık daha fazla personel işten çıkarılacaktı. İşten atılan arkadaşlarımızla ilgili hukuki süreci de başlattık. İnşallah bir an önce işçiler işlerine iade edilir." şeklinde konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM