Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli promosyonu ödemeleri için özel bankalar da dahil olmak üzere 19 banka ile protokol imzaladığını duyurdu. Bu protokol kapsamında emekli maaşı alan kişilere verilecek promosyon miktarı 8 bin ila 12 bin lira arasında değişiyor.

SGK'nın yaptığı açıklamaya göre, emekli maaşı alan vatandaşlar, bu promosyonlardan faydalanmak için protokol imzalanan bankalara başvurabilecekler. Protokol kapsamında imzalanan bankaların isimleri ve detaylı bilgiler ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

Melih Gökçek'in Yorumu Cenaze Sahiplerini Kızdırdı: "Saraydan Kovulanlar Bilmez" Melih Gökçek'in Yorumu Cenaze Sahiplerini Kızdırdı: "Saraydan Kovulanlar Bilmez"

Emekli promosyonu ödemeleri, emeklilerin maaş aldıkları bankalarla yapılan anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Bu ödemeler, emeklilere maaşlarını aldıkları banka aracılığıyla belli bir süre boyunca ek gelir sağlama imkanı sunuyor. Promosyon tutarı, emeklinin maaş tutarına, banka ile yapılan anlaşmanın koşullarına ve emekli olan kişinin yaşına göre değişiklik gösterebiliyor.

Kaynak: BirGün