MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile oynanan maçta yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Haber Global'den Sercan Hamzaoğlu'na konuşan Belözoğlu, Fenerbahçe taraftarının kendisine yönelik küfürlü tezahüratlarına ilişkin şaşkınlığını ifade etti.

Türk Telekom - Fenerbahçe Beko: 95-91 Türk Telekom - Fenerbahçe Beko: 95-91

Belözoğlu'nun açıklamaları şöyle: "Hayatımda 150 yıl yaşasam, asla başıma gelmez diyeceğim bir şey oldu. Fenerbahçe taraftarından küfürlü tezahürat duyacağımı asla düşünmezdim. İnsanı en sevdikleri vurabiliyormuş Benim annem babam Fenerbahçeli. Ve onlara küfür edildi. Ben Fenerbahçeliyim. Gel dediler geldim, git dediler gittim. Sesimi bile çıkarmadım."

Ayrıca, Belözoğlu geçmişte yaşadığı benzer deneyimlere de atıfta bulundu ve Fenerbahçe maçında yaşananları hak etmediğini vurguladı. Geçen yıl Ramse Başakşehir'deyken Galatasaray'a karşı aldıkları ağır bir mağlubiyeti hatırlatan Belözoğlu, "Gerçekten çok üzgünüm, küfürlü tezahüratı hak etmedim. Geçen yıl Ramse Başakşehir'deyken 7-0 yenildik Galatasaray'a. İkinci maç 1-0 bitti. Toplam 8 gol yedik. Fenerbahçe'de iki maçta Galatasaray'dan 6 gol yedi. Ben ekmek yediğim yere ihanet etmem." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haberler.Com