Süper Lig'in 30. haftasında MKE Ankaragücü ile Başakşehir arasında oynanan maçta ev sahibi ekip, Başakşehir'i 2-1 mağlup etti. Maçın ardından her iki takımın teknik direktörü de saha zeminine yönelik eleştirilerde bulundu.

EURO 2024: Güvenlik görevlisi Morata'yı sakatladı EURO 2024: Güvenlik görevlisi Morata'yı sakatladı

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, saha zemininin kötü olduğunu belirterek, "Saha çok kötü. Dün burada ne yazık ki bir seviye alttaki maç oynanıyor. Süper Lig için itibar adına çok kötü bir görüntü. Konuşulacak çok şey var ama bu böyle devam etmemeli. Gençlerbirliği oyuncularına da yazık. Bunun düzenlenmesinin yapılması gerekiyor. Mücadeleye, emeğe yazık olmasın. 24 saat geçmeden bir maç daha oynuyoruz, doğru bulmuyorum. Ligin itibarı için hiç güzel bir durum değil." şeklinde konuştu.

Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan ise saha zemininin uygun olmadığını ve oyunlarını geliştirmekte zorlandıklarını ifade ederek, "Burası ülkenin başkenti. Sözlerimi dikkatli seçmek istiyorum ama... Birkaç hafta büyükler burada maç oynarken, Gençlerbirliği burada oynamamıştı. Biz burada oynarken, dün Gençlerbirliği de burada oynadı. Biz belki 100 tane geriden oyun kurma antrenmanı yapmışızdır. Bu sahada hangisini yapacaksınız ya? Sonra 'Çağdaş Atan hep geriden oyun kurmaya çalışıyor' deniyor. Ne yapalım, sürekli direkt oyun mu oynayalım? Biz oyunumuz, oyuncularımızı da değerlendiren bir oyun. Maça gelince de Ankaragücü'nün birkaç şutu vardı ancak biz devreye 4-0 önde girebilirdik. Kaybettik, sahanın el verdiği müddetçe oyunumuzu geliştirmeye çalışacağız." şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet