Ankaragücü'nün Süper Lig'e veda etmesiyle sarsılan takımın teknik direktörü Emre Belözoğlu, yaşanan üzüntüyü ve sorumluluğu üstlenerek istifa kararı aldı. Yaptığı açıklamada duygu dolu ifadeler kullanan Belözoğlu, Ankaragücü'nün yaşadığı durumdan dolayı kendini affetmeyeceğini belirtti.

EURO 2024: Güvenlik görevlisi Morata'yı sakatladı EURO 2024: Güvenlik görevlisi Morata'yı sakatladı

Belözoğlu'nun açıklamasından satır başları şu şekilde:

"Bunu Ankaragücü camiasına yaşatan birisi olmam itibarıyla, sorumluluğu almam gereken en önemli kişilerden biri olmam itibarıyla Ankaragücü çok daha güzel günleri hak ediyor. Hayatımın en büyük acı tecrübesini yaşadım. Hiçbir zaman kalbimin hiçbir yerinde his etmeyeceğim bir duyguydu bu. Ömrümün sonuna kadar da Ankaragücü'ne bunu yaşatan kişilerden birisi olarak kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim."

Belözoğlu, istifasıyla ilgili olarak ise şunları dile getirdi:

"Ben İsmail Başkan ve Yusuf Bey'le görüşüp en kısa zamanda bir karar veririm. Bunu da ilk siz öğrenirsiniz. Kimseyle görüşmedim. İyi günler, kötü günler oldu bir ayrılık olacaksa da ben hep yakışır halde olması gerektiğini düşünüyorum. Çok sıcak bugün değil. Ama söylemem gerekenler olduğunu düşünüyorum. Hiç kimseyi kırmak değil. Buraya gelirken çok büyük hayallerle ve hedeflerle geldim. Herkesten çok özür diliyorum. Affına sığınıyorum. Bunu bu camiaya yaşatan biri olarak bunun vicdanıyla yaşayacağımı samimiyetle söyleyebilirim."

Belözoğlu ayrıca, Ankaragücü'nün ligden düşmediğini ve yaşanan sürecin büyük bir üzüntü olduğunu ifade etti.

Kaynak: cnn türk