Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'da terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısı sonucu yaralanan 16 yaşındaki Türk gencini telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti. Erdoğan, saldırıdan etkilenen Efe Tapmaz'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve tedavi sürecini takip edeceklerini belirtti.

Ramazan Bayramı'nın yedinci gününde ölü sayısı arttı: 55 ölü, 7.331 yaralı Ramazan Bayramı'nın yedinci gününde ölü sayısı arttı: 55 ölü, 7.331 yaralı

Başkent Brüksel'de terör saldırısında başından yaralanan Efe Tapmaz'ı telefonla arayan Erdoğan, genç gencin sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve tedavi sürecini sordu. Ayrıca, Tapmaz'a geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde, terör saldırısının ahlaksız ve alçakça olduğunu vurgulayarak, saldırıyı gerçekleştirenlerin takip edildiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin resmi makamlarının ve büyükelçiliğinin olayı yakından takip ettiğini ve gerekli adımların atılacağını ifade etti.

Erdoğan, telefon görüşmesinde, terör saldırısının sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunurken, Ramazan-ı Şerif'in de mübarek olmasını diledi.

Belçika'da yaşanan olaylarda Türk vatandaşlarına yapılan saldırılarda yaralanan Efe Tapmaz'ın durumu, Türkiye'de de geniş yankı uyandırmıştı. Erdoğan'ın bu telefon görüşmesi, ülkedeki terör saldırılarına ve Türk vatandaşlarına yönelik şiddet olaylarına karşı gösterilen hassasiyeti vurguladı.

Kaynak: Son Dakika