İstanbul'da Son Anket: İmamoğlu ve Kurum Arasındaki Yarış Kafa Kafaya İstanbul'da Son Anket: İmamoğlu ve Kurum Arasındaki Yarış Kafa Kafaya

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya ilçe adaylarını tanıttığı bir etkinlikte yine CHP'yi ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan'ın konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da göndermelerde bulundu.

Özgür Özel'e yönelik sert ifadelerle konuşan Erdoğan, "Şimdi Özgür efendinin sesi soluğu çıkmıyor. Biz Bay Kemal'le en azından açıktan ve aleni siyasi bir mücadele yürütüyorduk. Kendisiyle çoğu zaman anlaşamasak da muhatabımızı biliyorduk.

Bay Kemal'i sırtından hançerleyip koltuğundan indirdiler. Ankara'da bir ofisin dört duvarı arasına vebalı gibi hapsettiler. Özgür efendinin de dikkat etmesi lazım, aynı hançer her an kendi sırtına da inebilir" dedi.

Erdoğan, muhalefet belediyelerini de hedef alarak, "İstanbul, Ankara harap oldu. İzmir zaten berbat. Antalya harap oldu. Şimdi şehirlerimizi gerçek belediyecilik anlayışı ile tekrar buluşturmakta kararlıyız.

Şehirlerimizi iş yapmak, milletin sıkıntılarına çözüm bulmak yerine şov yapan, kişisel kariyer peşinde koşan muhterislerin insafına bırakamayız. Antalyamızın bir 5 sene daha kaybetmeye tahammülü olmadığını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Ardından AKP'nin Antalya ilçe belediye başkan adaylarını tanıtan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • Ülkemizin turizm başkenti, tarımın lokomotif şehri Antalya'da sizlerle olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Antalya'yı özlemişiz. Bugün ilçe belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet etmek üzere buradayız. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hakan Tütüncü'yü daha önce açıklamıştık. Artık tam saha pres yapacak şekilde çalışacağımız bir döneme giriyoruz.

  • Millete hizmet yolunda bahane aramadık, kolayı seçenlerden asla olmadık. Bir önceki seçimde iş başına gelen CHP'nin ideolojik esareti altında boğulan şehirlerimizi kısa sürede yaşanabilir yerler haline getirdik. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bizim hizmetimizle tanışan şehirlerimiz çeyrek asırda altın devirlerini yaşadı. Daha önce mahalli idarelerde hiç görülmemiş hizmetleri, vatandaşlarımızın istifadesine sunduk.

  • Belediyeler meydan muharebesi yaşanmaktadır. Şimdi Özgür efendinin sesi soluğu çıkmıyor. Biz Bay Kemal'le en azından açıktan ve aleni siyasi bir mücadele yürütüyorduk. Kendisiyle çoğu zaman anlaşamasak da muhatabımızı biliyorduk. Bay Kemal'i sırtından hançerleyip koltuğundan indirdiler. Ankara'da bir ofisin dört duvarı arasına vebalı gibi hapsettiler. Özgür efendinin de dikkat etmesi lazım, aynı hançer her an kendi sırtına da inebilir. CHP, bir alacakaranlık siyaseti içine girmiştir. Önlerine 3 keçi katsanız akşamına hepsini kaybedecek kifayetsizlere ne ülke ne şehirlerimiz emanet edilebilir. (Cumhuriyet)

Editör: DS Haber