Türkiye-Avusturya maçında 2 gol atan savunma oyuncusu Merih Demiral'ın 'bozkurt' işareti yaparak sevinmesi büyük yankı uyandırdı. UEFA'nın bu hareket üzerine soruşturma başlatması ve Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in Türkiye'ye yönelik açıklamaları Türkiye'de geniş tartışmalara yol açtı. Gazeteci Fatih Altaylı da, Faeser'in sözlerine sert tepki gösterdi ve Almanya'da aşırı sağcıların faaliyetlerine dikkat çekti. Altaylı, YouTube kanalında, "Ulan faşizmin dibine siz vuruyorsunuz be!" diyerek Avrupa'daki aşırı sağ eğilimlere ve Almanya'daki ırkçılık sorunlarına işaret etti.

Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

Bu olaylar, Avrupa'da aşırı sağ partilerin yükselişi ve siyasi tartışmalarla da bağlantılı olarak değerlendirildi. Ayrıca, Türkiye Milli Takımı'nın çeyrek finale yükselmesi ve Merih Demiral'ın gollerinin ardından yaşananlar, futbolun ötesinde siyasi ve toplumsal bir platformda değerlendirildi.

Kaynak: MYNET