Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 2023-24 sezonu Play-Off dördüncü maçında Monaco'ya 65-62 mağlup olarak Final Four biletini son maça bıraktı. Ancak, maçın ardından saha içinde yaşananlar gergin anların yaşanmasına sebep oldu.

EURO 2024 Finalinde İspanya ile İngiltere Karşı Karşıya EURO 2024 Finalinde İspanya ile İngiltere Karşı Karşıya

Karşılaşmanın son düdüğünün ardından Fenerbahçeli taraftarlarla Monacolu oyuncular arasında gerginlik yaşandı. Bu gerginlik, saha içinde kısa süreli bir kavgaya dönüştü ve iki takımın teknik ekibi araya girerek olayları yatıştırmaya çalıştı.

Özellikle dikkat çeken bir olay ise Monaco'nun Amerikalı oyuncusu Mike James'in, sarı lacivertli tribünlere el hareketi yapması oldu. Bu hareket, ortamın daha da gerginleşmesine neden oldu ve Monacolu oyuncular güvenlik görevlilerinin eşliğinde soyunma odasına gitti.

Maçın ardından Fenerbahçe Başantrenörü Jasikevicius, yaşanan olaylar için EuroLeague ve Monaco'dan özür dileyerek, "Bu Fenerbahçe değil, bu biz değiliz. Bu karşılaşmada elimizden geleni yaptık. Oyuncular savaştı ama olmadı. Bir sonraki maçta Monaco'ya gideceğiz ve çılgınlar gibi savaşacağız." şeklinde konuştu.

Kaynak: milliyet