ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring'i 83-66 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Aston Villa Seri Penaltılarla Yarı Finale Yükseldi Aston Villa Seri Penaltılarla Yarı Finale Yükseldi

Karşılaşmaya her iki takım da düşük isabet yüzdesiyle başladı. Fenerbahçe Alagöz Holding, savunma ve hücum ribauntlarında üstünlük kurarak ilk 5 dakikayı 9-2 önde tamamladı. Ancak Galatasaray Çağdaş Faktoring, Vanloo ve Hartley'in üst üste bulduğu 9 sayıyla geri dönerek skoru 9-11'e getirdi.

Maç boyunca karşılıklı basketlerle geçen mücadelede Fenerbahçe Alagöz Holding, periyodu 22-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğin başında Galatasaray Çağdaş Faktoring, 9-1'lik seri yakalayarak skoru 23-29'a getirdi. Ancak Fenerbahçe Alagöz Holding, hızlı hücuma dönerek 37-32 öne geçti.

İkinci devrede de üstünlüğünü koruyan Fenerbahçe Alagöz Holding, üçüncü çeyreği 61-45 önde tamamladı. Son çeyrekte de skoru koruyarak 83-66 galip geldi.

Fenerbahçe Alagöz Holding, bu sonuçla seride 1-0 öne geçti ve final yolunda önemli bir avantaj elde etti. İki galibiyete ulaşan takım, finalde ÇBK Mersin'in rakibi olacak. Serinin ikinci müsabakası, 2 Nisan Salı saat 20.30'da Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynanacak.

Kaynak: cumhuriyet