A Milli Kadın Voleybol Takımı, Kadınlar Milletler Ligi’nde (VNL) üst üste aldığı başarılı sonuçların ardından puan sıralamasında ilk 4 takım arasına yerleşti. Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin ikinci haftasında son karşılaşmasına ev sahibi ABD karşısında çıkıyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin (VNL) 2. haftasını bugün oynayacağı ABD maçıyla tamamlayacak. VNL'nin ABD'deki ikinci haftasının ilk iki mücadelesinde Almanya ve Sırbistan'ı 3-1'lik skorlarla geçen "Filenin Sultanları", ligin Antalya'da düzenlenen ilk haftasında iki galibiyet ve iki mağlubiyet yaşamıştı. Türkiye, geçen sezon VNL'de şampiyon olarak adını ülkeler sıralamasında 1 numaraya yazdırmıştı.

Gözler İlk 3 Sırada

Milli tekvandocu Sude Yaren Uzunçavdar olimpiyatlara alınmadı Milli tekvandocu Sude Yaren Uzunçavdar olimpiyatlara alınmadı

Kadınlar Milletler Ligi’nde grup aşaması 3 hafta olarak düzenleniyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci haftada son karşılaşmasına ABD karşısında çıkacak. Üçüncü haftada ise milliler, Tayland, Dominik Cumhuriyeti, Çin ve Brezilya gibi takımlarla karşı karşıya gelecek.

Filenin Sultanları, puan sıralamasında Japonya, Brezilya ve Polonya gibi takımları yakalamayı hedefliyor. Polonya, 8 karşılaşmada 8 galibiyet alırken Brezilya ise 7’de 7 yaptı. Türkiye, ABD karşılaşmasını kazanarak Japonya’nın puan kaybetmesini bekleyecek

Kaynak: t24