Öymen Ulusoy'un yönetmenliğini üstlendiği ve aynı zamanda senarist ve yapımcı olarak rol aldığı "Sığınak" filmi, yeni bir film festivalinin seçkisine girmeyi başardı.

Sinema sektörü çalışanları 77. Cannes Film Festivali'nde protesto düzenledi Sinema sektörü çalışanları 77. Cannes Film Festivali'nde protesto düzenledi

Oyuncu kadrosunda Mine Doğan, İlker Sami Güler, Zeynep Akyol, Harun Esen, Ali Çoban ve Süleyman Karakaya gibi isimlerin yer aldığı "Sığınak", İtalya'da düzenlenen Nazra Film Festivali'nin seçkisine seçildi.

Film, Filistinli bir ailenin savaş başladıktan sonra evlerinin altındaki sığınakta geçirdiği 8 günü konu alıyor. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali’nde “En İyi Öğrenci Filmi” ödülüne layık görülen film, ayrıca Ordu Kısa Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” kategorisinde yarı finale kalmış ve “En İyi Kadın Oyuncu” dalında finale yükselmişti.

Yönetmen Öymen Ulusoy, filmle ilgili şunları söyledi: "Dünya, Gazze’de sivillerin vurulması meselesinde üç maymunu oynamaya devam ederken bağımsız yönetmen olarak Gazze’deki insanlık dramına sessiz kalamazdım. Tolstoy’un dediği gibi: Bir insan acı duyarsa canlıdır. Başkasının acısını duyarsa insandır."

Kaynak: Gazete Duvar