Galatasaray'ın Teknik Direktörü Okan Buruk, Trendyol Süper Lig'in 23. haftasında Gaziantep FK ile oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında savunmanın her iki kanadına acil bir transfer ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Sacha Boey'in Bayern Münih'e transfer olmasının ardından sağ ve sol bek pozisyonlarına takviye yapma gerekliliğini dile getiren Buruk, şu sözleri kullandı: "Amacımız elimizdeki oyuncularla maçları kazanabilmek. Şu anda eksik durumdayız. Özellikle sağ ve sol bekte alternatifler oluşturarak oynamaya çalışıyoruz. Başkanımızla konuştuk. Erden Bey uğraşıyor ve yönetimimiz bize destek veriyor. Hızlı bir şekilde, cuma gününe kadar bir sağ bek, bir de sol bek transferi yapmamız gerekiyor. Bu da bizi birçok mevkide rahatlatacak."

Buruk, transfer sürecine dair şu açıklamalarda bulundu: "Transferin son haftasında transfer yapmak kolay değil ama en iyisini yapmaya çalışacağız. Zor bir dönemdeyiz ve zor mevkiler arıyoruz. Transferde öncelikle sağ ve sol bek pozisyonlarına odaklanıyoruz. Bu noktada çaba sarf ediyoruz. Kazanarak devam etmeliyiz."

AK Partili Başkan, TFF'den önce Süper Kupa finalinin yerini açıkladı! AK Partili Başkan, TFF'den önce Süper Kupa finalinin yerini açıkladı!

Sarı-kırmızılı teknik adam, Kaan ve Berkan gibi oyuncuları farklı pozisyonlarda kullanma planları olduğunu da belirterek, mevcut kadroları içindeki oyuncuları daha etkili bir şekilde kullanma amacında olduklarını ifade etti.

Kaynak: karar