Trump'a Suikast Girişiminde Bulunan Saldırganın Aracında Patlayıcı Düzenekler Bulundu Trump'a Suikast Girişiminde Bulunan Saldırganın Aracında Patlayıcı Düzenekler Bulundu

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El Kudra, İsrail'in 5 ayı aşkın süredir saldırılarını sürdürdüğü ve yardımların girişini engellediği Gazze Şeridi'nde yetersiz beslenme ve susuzluktan kaynaklanan ölümlere ilişkin bir açıklama yaptı. Şifa hastanesinde 3 çocuğun daha yetersiz beslenme ve susuzluktan hayatını kaybettiğini belirten Kudra, açlık ve susuzluktan hayatını kaybedenlerin sayısının 23'e yükseldiğini kaydetti.

Gazze Sağlık Bakanlığı'nın 6 Mart'taki açıklamasında 20 kişinin açlık ve susuzluktan öldüğü belirtildi. Birleşmiş Milletler, İsrail'in yoğun saldırısı altındaki Gazze Şeridi'nde 2,2 milyon kişinin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulunmuştu. BM'ye göre Gazze'de 378 bin kişi IPC (Entegre Gıda Güvenliği Aşama Sınıflandırması) ölçeğinin "afet" olarak bilinen 5. seviyesinde, 939 bin kişi ise "acil durum" olarak bilinen 4. seviyede bulunuyor.

Kaynak: Karar