Vedat Işıkhan: Temmuzda asgari ücret zammı gündemde yok Vedat Işıkhan: Temmuzda asgari ücret zammı gündemde yok

Gıda fiyatlarındaki artışın etkisiyle, firmalar çözüm olarak yeni yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Boş baklava ve tostun ardından dikkat çeken bir uygulama olarak zeytinyağı da tek kullanımlık ambalajlarda satışa sunulmaya başlandı.

Gıda fiyatlarındaki yükseliş, tüketiciyi zorlarken, esnaf ve firmalar da çeşitli çözümler arayışında. Boş baklava, sucuksuz ve peynirsiz tost gibi ilginç uygulamaların ardından zeytinyağı da dikkat çeken bir şekilde 'tek kullanımlık' olarak satışa sunulmaya başladı.

Bir yağ firması tarafından piyasaya sürülen 10 mililitrelik tek kullanımlık zeytinyağı ambalajları, maliyet artışlarını karşılamak için geliştirilmiş bir çözüm olarak görülüyor. Ürünün fiyatı internet satışlarında 69,95 lira iken marketlerde 89,95 liraya satıldığı belirtiliyor.

Bu uygulama, daha önce boş baklava ve boş tost gibi dikkat çeken uygulamaların devamı niteliğinde. Geçtiğimiz günlerde bir tatlıcının boş baklava satışı ve Gaziantepli bir tostçunun boş tost satışı da benzer şekilde dikkat çekmişti. Bu tür çözümler, tüketicilerin gıda fiyatlarındaki artışa tepkisini ve maliyetleri dengeleme çabalarını yansıtıyor.

Kaynak: haber global