CHP Beşiktaş adayı Rıza Akpolat’tan Nasuh Mahruki iddiası: AFAD'ı yönetemem ama bakan olurum CHP Beşiktaş adayı Rıza Akpolat’tan Nasuh Mahruki iddiası: AFAD'ı yönetemem ama bakan olurum

AKP, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik Malatya belediye başkan adaylarını açıkladı. Ancak, 2020 yılında gri pasaport ile insan kaçakçılığı iddiasıyla gündeme gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tekrar aday gösterilmedi. Çınar'ın yerine ise İlhan Geçit aday gösterildi.

Aday gösterilmeyen AKP'li Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gözümün nuru, Sevdam Yeşilyurt’a 6 yıl boyunca hizmet etme şansımı sağlayan en başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı olmak üzere; bize teveccüh gösteren aziz hemşerilerimize, inanan, her zorlukta yanımda olan tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Alnımızın AK’ıyla, sadece hizmet vermeye odaklanarak rekor projeler ve çalışmalarla başarı hikayesi yazdık. Üstelik bunu hırs ve çıkar beklentilerini her şeyin üstünde tutanlara karşı, şehrimizi kendisine tam bağımlı kılmaya çalışanlara karşı, kaostan beslenerek mutlak kalıcılık sağlamaya çalışanlara karşı, dezenformasyon yapanlara karşı yaptık. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeden yine davamız için, partimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı İlhan Geçit hocamıza da desteğimiz tamdır. Durmayacağız, duraklamayacağız, davamız belli, sadakatimiz daim…" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Malatya'da AKP'li Yeşilyurt Belediyesi ile Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği arasında imzalanan protokolle gri pasaport (hizmet pasaportu) ile yurt dışına gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmemesiyle ilgili bir skandal yaşanmıştı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, eski Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, eski Bingöl Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı ve olayın Almanya’daki bağlantısı olduğu iddia edilen Ersin Kilit hakkında 'göçmen kaçakçılığı' suçlamasıyla sekiz yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. (Cumhuriyet)

Editör: DS Haber